آیا پرده زبرا برای سالن پذیرایی مناسب است؟

پرده زبرا یکی از پرطرفدارترین انواع پرده در بازار است. این نوع پرده چند سالی است که وارد بازار شده و با استقبال زیادی در بین مردم مواجه شده است. بیشترین کاربرد پرده زبرا برای آشپزخانه و محیط های اداری است.
آیا پرده زبرا برای سالن پذیرایی مناسب است؟

با توجه به اهمیت نور و روشنایی در دکوراسیون داخلی مدرن، پرده های زبرا می توانند نقش مهمی در تنظیم نور و روشنایی محیط ایفا کنند. این پرده ها با نصب آسان و قابلیت تنظیم آسان یکی از کاربردی ترین پرده ها هستند. یکی دیگر از مزایای پرده های زبرا قابلیت شستشو و تمیز کردن آسان آنهاست که در سایر پرده ها به این سادگی نیست.

اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا پرده زبرا برای سالن پذیرایی مناسب است؟ یا این نوع پرده فقط برای آشپزخانه و محیط های اداری قابل استفاده است؟

برای پاسخ به این سوال باید این مسئله را در نظر گرفت که زبرا چاپی قابلیت چاپ انواع طرح ها را بر روی این پرده ها فراهم ساخته است. طیف وسیع رنگبندی و طرح های جدید این نوع پرده امکان استفاده از آنرا در حیط های مختلف و برای سلیقه های مختلف فراهم نموده است.

پرده زبرا برای سالن پذیرایی

استفاده از پرده زبرا در سالن پذیرایی در محیطی که از دکوراسیون مدرن استفاده کرده است می تواند گزینه خوبی باشد. رنگبندی متنوع و امکان چاپ طرح دلخواه بر روی پرده زبرا دست مشتریان و طراحان را باز کرده است ولی باید به این نکته توجه کرد که در صورتی که شما از مبلمان و دکوراسیون کلاسیک استفاده می کنید، پرده زبرا جایگاهی در دکوراسیون شما نخواهد داشت و استفاده از سایر پرده ها(کتان، والان و تور) می تواند نمای بهتری به سالن پذیرایی شما بدهد. 

البته نوع جدیدی از پرده زبرا وارد بازار شده است که در پارچه آن از گلدوزی استفاده شده است و طراح های زیاد و متنوعی دارد که در برخی موارد می توان از آن در دکوراسیون های کلاسیک نیز استفاده کرد. ولی باید به این نکته دقت داشت که پرده یکی از مهم ترین موارد در دکوراسیون منزل هستند و انتخاب پرده مناسب و ست کردن آن با مبلمان و سایر اجزای محیط امری حساس و مهم است.

در هر صورت وقتی نوع پرده مورد نظر را انتخاب می کنید باید به این نکته توجه کنید که در فضای پذیرایی می بایست پرده به خوبی با مبلمان و سایر اجزای محیط ست شده باشد و طیف رنگ ها حفظ شود. از طرف دیگر وسعت فضا و نوع چیدمان اجزا نیز بر روی انتخاب طرح و رنگ پرده مورد نظر تاثیر مستقیم می گذارند.

پرده زبرا

در ضمن باید به این نکته توجه کنید که انتخاب پرده زبرا برای محیط هایی با سقف کوتاه جزو بهترین گزینه ها می باشد و برای فضاهای کوچک از پرده های ساده استفاده کنید، زیرا پرده های طرح دار و شلوغ باعث می شوند که فضا شلوغ و آشفته به نظر بیاید.

با توجه به امکان کنترل میزان نور ورودی به محیط در پرده های زبرا، استفاده از پرده زبرا در محیط های اداری به شدت توصیه می شود. سادگی و کارایی این نوع پرده روز به روز محبوبیت بیشتری به همراه داشته و تنوع بالای طرح و رنگ امکان استفاده از آنرا در محیط های مختلف فراهم ساخته است.

برای مشاوره و خرید انواع پرده زبرا با شماره 88854127-021 تماس بگیرید